بسم رب الحسنین(ع).

در روزهای سالگرد حادثه کوی دانشگاه 78 قرار داریم. حادثه ای که واقعا تلخ بود. دکتر روحانی با کمکِ همین حادثه و وقایع سالگردش(سال 82)، در 92 و هم در 96 دکتر قالیباف رو تخریب کرد. یکبار لوله؛ یکبار گاز انبر. حالا میخوایم یکی از افراطی ترین مواضع رو در اون زمان ها ببینیم. 

سخنرانی حسن روحانی نماز جمعه تهران سال 78

توی این سخنرانی آقای روحانی حرف هایی رو بیان میکنه که امروز مدعی مبارزه با این حرف هاست. توی این ویدیو به دانشجوها میگه اراذل و اوباش(تو مایه های خس و خاشاک) . اگر ما الان بگوییم توی 88 اراذل و اوباش بودند دوستان آقای روحانی خیلی ناراحت می شوند. یه مقداری از سخنان آقای روحانی رو ببینیم:

"این اوباش حتی به مساجد هم تعرض کردند. ادامه این وضع برای نظام ما،کشور ما و ملت ما قابل تحمل نخواهد بود. دیروز نسبت به این عناصر دستور قاطع داده شد، دیروز غروب دستور قاطع صادر شد تا هرگونه حرکت این عناصر فرصت طلب، هر کجا که باشد با شدت و قاطعیت برخورد شود و سرکوب شوند( عجب دکتر. شما و سرکوب؟!). مردم ما شاهد خواهند بود که از امروز نیروی انتظامی، نیروی قهرمان بسیج حاضر در صحنه بای این عناصر فرصت طلب و آشوبگر - اگر جرئت ادامه داشته باشند- چه خواهند کرد. آن عاملی که امروز ملت ما را متحد کرده است و پیوند ناگسستنی در ملت ما ایجاد کرده است؛ اسلام است و مظهر این اسلامیت رهبری و مقام ولایت است.ولایت مظهر اقتدار ملی ماست."

   

یکی از خبرنگاران اصلاح طلبِ خارج نشین در خاطره ای که در وبلاگش منتشر کرده، حرف های قابل توجهی زده(البته درباره سالگرد حادثه در سال 82. که سخنان گاز انبر و لوله آقای روحانی نیز منظورشون سال 82 بوده توی مناظرات):خاطره خبرنگار اصلاح طلب از سال 82. بخش اصلی این خاطره رو هم با هم بخونیم: 

"شب های پرآشوب سال 82 من خبرنگار تازه کاری در ایلنا بودم و با کارت خبرنگاری هرشب در کوی حاضر. احتمالا به خاطر همان تازه کاری ام بوده که خوش دلانه به اتکای هویت خبرنگاری لای دست و پای نیروهای انتظامی و دانشجوها می پلکیدم. چند بار به قدری به طلایی که داشت خصوصی با قالیباف صحبت می کرد نزدیک شدم که نزدیک بود دستگیر بشم. یکبار دیگر با یک نیروی اطلاعاتی(که او هم کارت خبرنگاری به گردنش آویزان شده بوده!) اشتباه گرفته شدم و تا هم فیها خالدون نیروی انتظامی رفتم...

شهادت می دهم که در تمام آن حوادث نه یک گلوله شلیک شد نه در قیاس با حوادث 88 خشونت خاصی اتفاق افتاد. وقتی دانشجوها - به نظرم در اقدامی غیرعاقلانه - نرده های خوابگاه را شکستند؛ با سنگ و میله و تکه های بتون به نیروهای انتظامی( و هرکه آن دور و بر بود از جمله ما) حمله کردند و فریاد کشیدند؛ من صد متر هم با کانون حادثه فاصله نداشتم. در تمام اینها ندیدم نیروی انتظامی وارد منطقه کوی شود یا بگذارد نیروهای انصار حزب الله همچو کاری کنند. حتی یکی از آن لاتها را که قصد حمله داشت چنان زدند که روی زمین افتاد و چند متری دور خودش غلطید. دست کم آن شبهایی که ما بیدار بودیم؛ قالیباف لحظه به لحظه بیدار بود و پشت بی سیم تا ماجرا با کمترین هزینه و خشونت بگذرد."

کاش آقای دکتر روحانی و بی بی سی اندازه ی این خبرنگار انصاف داشتند و تمامی حرف های قالیباف رو نقل می کردند که منظورش از لوله کردن چه کسانی بوده اند. این کلیپ سخنان کامل آقای قالیباف هست و به ما کمک میکنه گازانبر واقعی رو بشناسیم :گازانبر واقعی

امیدوارم توی انتخابات بعدی جای گازانبر و لوله و ... دو کلمه حرف حساب و دفاع از عملکرد از دولت مستقر بشنویم. متاسفانه وقتی عملکرد قابل دفاع نباشه مجبور به رقیب هراسی خواهند شد.همان کاری که امسال با جملاتی مثل:" من اینها رو میشناسم، کار شما لوله کردن بود، شما 38 سال اعدام کردید، علما رو محاکمه می کنید، نبات با پارچه میفرستید ، ..."  انجام شد. و درنهایت از رئیس جمهور محترم تقاضا داریم که به تحقق وعده ها بپردازند که کاندیدای مورد حمایتشون در 1400 مجبور به جنجال آفرینی نشه.