بسم رب الحسنین(ع).
ایام خجسته دهه کرامت رو بهتون تبریک بگم و از خدا طلب می کنم که همه ی ما از پیروان واقعی ائمه(ع) باشیم.
این روزها تمرکز فضای سیاسی و سیاسیونِ مملکت بیشتر در گیر و دارِ سهم خواهی حضرات از رئیس جمهور منتخب قرار گرفته. حضرات می فرمایند: کابینه فراجناحی به چه دردی می خوره؟ باید کابینه در قبضه ی یک جناحِ خاص باشه. حالا به فرض 4 تا آدم شایسته تر توی جناحِ مخالف باشند؛ به جهنم. مهم اینه که احدی توی کابینه مخالف آرمان های دوم خردادی نباشه. بله متاسفانه الان وضع به این شکله. شایسته سالاری و این صحبت ها فقط کارکرد انتخاباتی و شعاری داشت و به محض اینکه کار از کار گذشت( و چهارپا از روی پل گذشت...)؛ مهم اینه که سهمِ افراد بهشون تخصیص داده بشه.
می تونیم افرادِ سهم خواه رو  لیست کنیم تا بهتر بشناسیم چه کسانی به شایسته سالاری هیچ اعتقادی ندارند. نکته ی جالب اینه که همه ی سهم خواهان ژنِ خوبی هم دارند. اولین سهم خواهِ این روزها، پدرِ پسرِ خوش ژنِ عارف بود که به نظر میاد هم سهمِ خودش رو می خواد(بعد از اون همه انصرافاتِ متوالی از این انتخابات و اون انتخابات) و هم سهمی برای حزبِ خودش.  بعد از این منصرفِ بزرگ، فائزه نامی -از خوب هایِ خوش ژنِ خطّه ی آقازاده پرورِ رفسنجان-  درخواست سهم کرد و گفت:"هر کسی در انتخابات زحمت کشیده است، الان هم باید در قدرت سهم داشته باشد و من معتقدم آقای روحانی باید این کار را انجام دهد." و این است خطرِ پدیده آقازادگی. که یک آقازاده برای رئیس جمهورِ منتخب تعیین تکلیف می کند. از دیگر سهم خواهانِ معروف می توان به دخترِ صفدر حسینی- از ژن های خوبِ دارای حق اوقات فراغت در فیشِ نجومیِ پدر- ، روزنامه های زنجیره ایِ جریانِ خاص و چند نماینده ی دیگرِ فراکسیونِ امید نیز اشاره کرد.
جایِ تلخ ماجرا اونجاست که رئیس جمهور تسلیمِ این سهم خواهی ها بشه و بگه:"در مسئولیت های رده بالا الان نوبت آن 24 میلیونی است که به ما رای داده اند..." و این است نشانه ی دردناکی از این تسلیم.
امیدوارم روزی رئیس جمهوری انتخاب کنیم که به این فرد و اون جناح و ... مدیون نباشه و دارای شخصیتی فراجناحی و انقلابی باشه تا مجبور به راضی کردنِ صاحبانِ دِین نباشه و اون ها رو تدریجاً شجاع تر در سهم خواهی از خودش و کاببینه نبینه.
از خدای بزرگ درخواست می کنم که آقای روحانی کارآمد ترین کابینه رو تشکیل بده تا بلکه توی این دولت به مشکلات اصلیِ مردم مثل بیکاری و فقر و ... توجهی درخور صورت بگیره.