بسم رب الحسنین(ع)

سلام دوستان. تبریک میگم ایام دهه کرامت رو و از خدا میخوام که ما رو در مسیر خدمت به مردم قرار بده.

همه ی ما کنکوری های سابق و فعلی میدونیم که تمامِ پتانسیلمون رو نمی تونیم توی آزمون پیاده کنیم و همیشه وقتی سوالات رو توی خونه حل میکنیم؛ درصدمون بیشتر میشه و حسرت میخوریم :( اگه خدا توفیق بده قصد دارم توی این پست چند تا توصیه ی خفن رو بنویسم و نهایتاً با کمک هم این مشکل رو رفع کنیم.

                                     

1- خوابِ سالم: یک آزمونِ عالی حتماً به 6.5 ساعت خواب مفید نیاز داره. اگر این خواب رو نداشته باشید وضعیت قرمز میشه و تمرکزتون خیلی میاد پایین.

2- تنفس عمیق: خیلی خیلی مهمه. مغز برای فعالیت به اکسیژن نیاز داره و ممکنه ما توی فرآیند آزمون به خاطر تمرکز روی آزمون یادمون بره چند تا نفسِِ درست بکِشیم. اینجوری میشه که یک لحظه ما احساس می کنیم حال و حوصله نداریم. توصیه ی من اینه که بعد از هر درس، 10 ثانیه نفس عمیق بکشید تا مشکلی برای قدرتِ فکریِ شما به وجود نیاد.

3- خوراکی های مفیدِ آزمونی: اگر این حرکت رو انجام نمی دادم، اصلا نمی تونستم آزمون رو تموم کنم. بهترین خوراکی برای آزمون انجیر خشکه و اگر نبود کشمش... {و التّین و الزّیتون} به این صورت که بعد از هر درس عمومی 1 انجیر بندازید بالا و حین اختصاصی ها هم هر 20 تا سوال 1 انجیر دیگه بندازید بالا که بترکونید. اگر کشمش بود به نظرم 5 تا کشمش رو معادل 1 انجیر حساب کنید و استفاده کنید. کاربردشون هم دیگه میدونید(از افتادن قند خون جلوگیری میکنن)

4-آب: مایه ی حیات، توی آزمون مایه ی ترازه. آب نقش مهمی توی نشاط و عدم خستگی داره. آبش حتما خنک و مطبوع باشه تا وقتی نوشیدید، جگرتون حال بیاد(سلام بر حسین هم بگید که آزمونتون برکت بگیره). روشِ من اینه که بعد از هر 2تا عمومی یه بار آب بخورید و بعد از هر 1 درس اختصاصی هم یه بار.

5- توسل: آقا من مذهبی هستم و این حرف به من ثابت شده که یک توسلِ کوتاه به اهل بیت(ع) چنان قدرتی به فکرتون می بخشه که دیگه از دستش نمی دید. برنامه ی پیشنهادیِ من هم اینه که قبل از شروع آزمون سه بار بگید:"صل الله علیک یا اباعبدالله" و بعد آزمون رو شروع کنید. حین آزمون هم موقع آب نوشیدن یاد امام حسین(ع) بکنید که ان شا الله اگر صلاحتون باشه؛ آزمون رو منفجر خواهید کرد.