بسم رب الحسنین(ع).


تا قافیه ی شعر امیر است و غدیر است

برخیز که هنگام مراعات و نظیر است

من ماتَ علی حبّ علی ماتَ شهیداً

آنان که نمردند بمیرند که دیر است


الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیرالمومنین، یعسوب الدین(جدا کننده ی بهشتی از جهنمی)، فاروق اعظم( از القاب حضرت که برای دیگران جعل کردند:بزرگترین جدا کننده حق از باطل)، صدیق اکبر( از القاب حضرت که برای دیگران جعل کردند: بزرگترین دوست و راستگوی پیامبر) ، خلیفهٌ بلافصل(خلیفه ی بی فاصله ی پیامبر)، مولی الموحدین، زوج البطول(س)، اخ الرسول(ص)، اب الحسنین(ع) سیدنا و مولانا علی بن ابیطالب. اللهم العن من ظلم حقّه(لعنت بر کسانی که حق شما رو خوردند). اللهم وال من والاه و عاد من عاداه(خدایا دوست بدار کسانی که دوستش دارند و دشمن پندار کسانی که او را دشمن می پندارند). اللهم اجعلنا من شیعته و ارزقنا توفیش زیارته و شفاعته(خدایا ما رو از شیعیان حضرت قرار بده و به ما توفیق زیارت و شفاعتش را عنایت کن)سلام دوستان. عیدتون پیشاپیش مبارک. آقا غدیر اومد و الان منو شما باید از خوشحالی در پوست خودمون نگنجیم. میدونید چرا؟ به نظرم خدا بر سر ما منت گذاشت و به واسطه ی شیعه بودن امتحان در تشخیص حق و باطل رو بر ما آسان کرد. غدیر فرصتیه برای شکرگزاری این نعمت تا ان شا الله روز به روز بیشتر عاشق علی(ع) باشیم و توی زندگیمون هم مرام و منش علوی(ع) رو پیاده کنیم و به معنی واقعی کلمه "شیعه" باشیم. به نظرم راه شکر این نعمت بزرگ اینه که تلاش کنیم برای "ترویج فرهنگ غدیر". باید سعی خودمون رو بکنیم به توصیه ی پیامبر(ص) که در خطبه غدیر فرمودند:"حاضرین به غائبین برسانند." باید تلاش کنیم غدیر هم مثل پیاده روی اربعین و عاشورای حسینی(ع) جهانی بشه بلکه بیشتر. میدونید چرا؟ به نظرم و به نظر بزرگانِ ما غدیر مهم تره. چون اگه بعد از پیامبر(ص) پیام غدیر درک میشد نیازی به قیام اباعبدلله باقی نمی موند و رهبری جامعه در مسیر درست هدایت می شد و الان هم این همه بلا سر جوامع مسلمان نمیومد.

خلاصه این که غدیر از همه چیز مهم تره. پس بیاید مردونه تلاش کنیم. هر کسی هر مقداری که میتونه. باید سعی کنیم حتما توی مراسم های جشن اهل البیت(ع) شرکت کنیم و اگر می تونیم خرج کنیم و شربت بدیم، شام بدیم، افطاری بدیم. به نیازمندان برسیم(که این ویژگی بارز حضرت امیر(ع) بوده). اگر بتونیم روزه بگیریم که خیلی فضیلت داره و طبق روایتی ثواب روزه ی کل عمر رو داره. صله رحم بکنیم. لباس نو بپوشیم و هر کار مشروع دیگه ای که غدیر رو برجسته کنه.

یک چیزی هم برای خودمون اگر انجام بدیم خیلی خوبه. زیارت غدیریه حضرت امیر(ع) -که منقول از امام هادی(ع) هست- به قدری پر مفهوم و قوی از نظر معنا هست که  اگر بخونیم 100 برابر عشق مولا ان شا الله در دلمون زبانه می کشه و تا مرز میثم تمّار شدن پیش می ریم.

عیدتون پر برکت . منو هم دعا کنید